Yeniyasak

İçişleri Bakanlığı’ndan kayak otelleri ile ilgili yeni genelge İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine kayak merkezlerindeki otellerde uygulanacak c’orona v’irüsü tedbirleriyle ilgili genelge gönderdi.

Genelgeye göre, konaklama tesisleri için saat 22.00’den sonra getirilen müzik yayını y’asağı kayak otellerinde kısıtlamanın olduğu süre ve günlerin tamamını kapsayacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, 81 İL VALİLİĞİNE KAYAK OTELLERİ/TESİSLERİ İLE İLGİLİ GENELGE GÖNDERDİ. Buna göre; yiyecek-içecek servisi başta olmak üzere konaklama tesisinin herhangi bir yerinde ya da belirli zaman aralıklarında müşterilerin topluca bir araya gelmelerini engelleyecek her türlü tedbir alınacak.

Bu doğrultuda parti, eğlence vb. etkinliklerin düzenlenmesine k’esinlikle müsaade edilmeyecek. Genelgede, kayak otellerinin de konaklama tesislerine getirilen kısıtlama tedbirlerine tabi oldukları vurgulanarak, alınan kararlar şu şekilde sıralandı:

* İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgeleri ve Sağlık Bakanlığı S’algın Yönetimi Çalışma Rehberinde konaklama tesisleri için belirlenen tüm kural ve esasların kayak otellerinde de eksiksiz uygulanması sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir