Yasakk

Sağlık Baknaı Fahrettin Koca corona virüs salgını ve kısıtlamalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Koca açıklamalarında 15 sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasağı dahil sayılar düşmezse daha sert tedbirlerin gelebileceğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Fatih Altaylı’ya önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında corona virüsü salgınını ve kısıtlamaları değerlendirdi. Bakan Koca tedbirlere rağmen sayılar düşmezse daha sıkı tedbirlerin gelebileceğini ifade etti.

Fatih Altaylı Sağlık Bakanı Koca’ya “Peki ya düşmezse. 15 gün tam bir kapanma daha iyi olmaz mıydı?” şeklinde bir soru sordu.

Bunun üzerine Bakan Koca açıklamalarında tam kapanmanın bazı zamanlarda etkili olmayabildiğini bu önlemler işe yaramaz ise hala tedbirlere uymakta sıkıntı çıkaran olursa, sayıların beklendiği şekilde düşmezse daha zorlayıcı kısıtlamalar getirileceğini ifade etti.

GETİRİLEBİLECEK KISITLAMALAR
Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle oldu:
“Tam kapanma o kadar etkili olmayabiliyor her zaman ama şunu çok net söyleyeyim. Bu önlemler işe yaramaz ise hala tedbirlere uymakta sıkıntı çıkaran olur ise ve sayılar beklediğimiz, dilediğimiz oranda düşmez ise emin olun daha zorlayıcı kısıtlamalar da getireceğiz. Tam kapanma mı olur, şehirlerarası seyahat kısıtlaması mı olur, gece sokağa çıkma yasağı mı olur, buna karar veririz. Ama her şey sayılara bağlı. Düşerse yasaklar azalır. Düşmezse artar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir