Şimdi o

Doğal gaz keşfi sonrası Türkiye’den petrol b’ombası Karadeniz’de 405 milyar metreküplük doğal gaz rezervi keşfeden Türkiye’nin Siirt’in Eruh ilçesinde 12 kuyudan petrol çıkarıyor.

Fatih sondaj gemisinin yaptığı çalışmalar sonucu Karadeniz’de keşfedilen 405 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin ardından bir güzel haberde Siirt’ten geldi. Eruh ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve Türkiye’nin en kaliteli petrolünün çıkarıldığı Bayıryüzü köyünde şu ana kadar 12 kuyudan petrol çıkarıldı.

Foto – Eruh ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve Türkiye’nin en kaliteli petrolünün çıkarıldığı Bayıryüzü köyünde şu ana kadar 12 kuyudan petrol çıkarıldı.

Türkiye’nin en kaliteli petrolünün Eruh ilçesinde üretilmesinin, bölgenin sosyo-ekonomik yapısına önemli bir katma değer sağladığını belirten Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, kuyulardan çıkan petrolün Türkiye ekonomisine katkı sağladığını dile getirdi.#4 “2 BİN 500 METRE DERİNLİKTEN ÇIKARILIYOR” – Vali Hacıbektaşoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İlçemizde petrol arama sahasında petrol rezerv miktarı ve saha geliştirme çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 2 bin 500 metre derinlikten çıkarılan ham petrol son derece kaliteli, çıkan petrol tankerlerle Batman TPAO’ya taşınıp işleniyor. Petrol arama kuyularında 80 personel çalışmaktadır. Çıkarılan petrolün ekonomiye katkısı her geçen gün büyüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir