Sen kimsinn?

Donald Trump’ın en büyük rakibi Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Bide, New York Times gazetesine verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Başkanlık seçimi öncesi gazetelere demeç veren Joe Biden, New York Times gazetesine konuştu. Türkiye ile ilgili görüşlerine de yer veren Biden, “Bence hemen Erdoğan’a çok farklı bir yaklaşım uygulamayız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım” dedi.

ABD Başkanı olursa muhalefete destek vereceğini söyleyen Biden, “Başkan seçilirsem Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim” ifadelerini kullandı.

Joe Biden ayrıca “Yapacağım en son şey Erdoğan’a Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu” diye belirtti.

SKANDAL SÖZLER
Joe Biden, muhaliflere destek vererek, Türkiye’deki iktidarı değiştirebilecekleri yönünde sözler skandal sözlere imza attı.

“Yapacağım en son şey, ona (Erdoğan’a) Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu” şeklinde ifadeler kullanan Joe Biden, diğer taraftan Türkiye’nin bölgedeki faaliyetlerini nasıl izole edecekleriyle ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

Joe Biden, skandal konuşmasında şunları kaydetti:
“Bence ona (Erdoğan’a) çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım. Parlamento’ya katkı sunmak isteyen Kürt toplumunu entegre etmek için… Bu iş bir süre iyi gidiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir