Sadece1 yasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halka seslendi ve yeni alınan kararları açıkladı. Özellikle kısıtlamalar devam edecek mi sorusunun cevabı merak ediliyordu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının gündemine ilişkin konuşurken, Türkiye’nin Covid-19’la mücadelesinde izlenecek yeni yol haritasını açıkladı.

Kısıtlamaları üretim ve istihdam üzerinde olumsuz etki yapmayacak şekilde uyguladık. Tarımda yaşanacak muhtelif sıkıntılara karşı tedbirler aldık. Fiyat yükseltmek isteyenlere gerekli dersi vereceğiz İşlerine ara veren ve sınırlandıranları kısa çalışma gibi pek çok yönde destekledik.

Turizme KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz 43 Milyon aşılama yaptık Salgın krizini en az sıkıntı ile karşılamış olacağız Geçtiğimiz ayın sonunda bazı kısıtlamalar yapmıştık. Şimdi yenilerini açıklıyoruz 1 Temmuz’dan sonra Sokağa çıkma kısıtlamaları tamamen kaldırdık Şehirlereasraıs seyahahat kısıtlaması sona erd.

Kamuda normal mesai başlıyor Hes kodu uygulaması devam edecek Toplu yerlerde bir süre daha maske kullanmaya devam edeceğiz Müzik ve eğlence yerleri gece 24’e kadar serbest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir