Restt

Övgüler dizdi: Fransızları Libya’dan kovarken Erdoğan’ın yanındayım…
Lübnan’daki Şii alimlerden ve Hizbullah örgütünün ilk genel sekreteri Şeyh Subhi Tufeyli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’ın yanında durarak takındığı tavrı övdü. Tufeyli, ‘Evet, Fransızları Libya’dan kovarken Erdoğan’ın yanındaydım. Azerbaycan konusunda da Erdoğan’ın yanındayım. Bu yaptığı nedeniyle de onu tebrik ediyorum. Hepimizin böyle davranması gerek.’ dedi.

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işg’al ettiğini, Türkiye’nin de topraklarını geri alması için Azerbaycan’a destek verdiğini belirten Tufeyli, “Bugün İran’ın arabuluculuktan, Rusya’nın da diyalogdan yana olduğunu söylediğini işitiyoruz.

Aynı şekilde Fransa da arabuluculuktan yana olduğunu söylüyor. Bu çok çirkin. Çünkü Ermenistan işgal’ci bir ülke.” ifadelerini kullandı.Tufeyli iş’gal altındaki toprakların kurtarılması gerektiğini söyledi.
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, 27 Eylül sabah saatlerinde,

Ermenistan güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştı.”FRANSIZLARI KOVARKEN DE AZERBAYCAN KONUSUNDA DA ERDOĞAN’IN

YANINDAYIM” Tufeyli sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yayınladığı görüntüde, “Evet, Fransızları Libya’dan kovarken Erdoğan’ın yanındaydım. Azerbaycan konusunda da Erdoğan’ın yanındayım. Bu yaptığı nedeniyle de onu tebrik ediyorum. Hepimizin böyle davranması gerek.” dedi. KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir