Rekor katılım

Son yapılan Cumhuriyet Halk Partisi kurultayında arka sıralara oturtulan ve kurultayla iligili rahatsızlıklarını yakın çevresiyle paylaştığı belirtilen Muharrem İnce ile ilgili kulisleri hareketlendiren gelişmeler yaşandı. İlk gelişmeyi Gazeteci Bülent Orakoğlu ile Can Ataklı paylaştı.

Eski İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Bülent Orakoğlu, CHP’li Muharrem İnce’nin bayram sonrasında yeni bir parti kuracağını iddia etmiş, haber gündeme bomba gibi düşmüştü. Yeni bir iddia da gazeteci Can Ataklı’dan geldi. Ataklı, 20’den fazla milletvekilinin İnce’nin partisine geçeceğini öne sürdü. İnce ise iddialara karşı sessizliğini koruyor.

CHP’li Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddiaları konuşulmaya devam ediyor.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İnce’nin kuracağı öne sürülen partiyle ilgili şu iddialarda bulundu: “Son bilgi: Muharrem İnce’nin partisi hafta içinde kuruluyormuş. 45 kurucu isim varmış. 20’nin üzerinde, yani grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş. Bu arada İnce neden konuşmaz onu da anlamak mümkün değil.”

Ataklı’dan partiye isim: Adam Kazandı Partisi Ataklı bir diğer paylaşımında ise İnce’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybettiği gece gazeteci İsmail Küçükkkaya’ya attığı “Adam kazandı” şeklindeki mesaja atıfla “Yeni partinin adı da AKP. Adam Kazandı Partisi” diyerek eleştiride bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir