Ordu

uslar dünyaya duyurdu: Türkiye orduyu kuruyor
Rusya’da yayın yapan ‘Free News’ adlı haber sitesi Türkiye’nin Turan Ordusu’nu kurma fikrini Adım Adım gerçekleştirdiğini yazdı. Uzun Süredir gündemden düşmeyen ve yakın Zamanda kurulması beklenilen Turan Ordusu, Rus basınında gündem oldu.

‘Free News’ adlı Rus haber sitesi, ‘Türkiye’nin Büyük Turan fikri sonucunda gerçekleşiyor’ başlıklı bir haber yayımladı. Analiz haberde, ‘Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı İ’mparatorluğu İçinde

Büyük bir Turan’ oluşturma fikrini sessiz sedasız ve yavaşça yaşama geçiriyor’ denildi.Yapılan haberde, Türkiye’nin Suriye ve Irak’ı t’eröristlerden t’emizlediğini ve buraları ele geçirdiği belirtildi.

Yayınlanan haberdeki analizler söyle:Azerbaycan ile Türkiye arasında oluşturulan t’atbiakatlar, ortak eğitimler ile iki ülkenin oldukça birleşti.Analistlere göre Erdoğan ve Aliyev sonbahara doğru Ermenistan’dan i’ntikam almaya hazırlanıyor. Türk d’ronları Bakü’ye konuşlandırıldı.Azerbaycan’ın yanı sıra TürkiYE devletler ile yakın ilişkilerin kısa Sürede resmiyete dökülmesi bekleniyor.


Rus politikacı duyurmuştu
Rus politikacı Vladimir Jirinovski de Türkiye’nin Türki devletlerle Birlikte Turan Virliği’ni kurmayı hedeflediğini söylemişti.Ekim ayı işaret edildi
Stratejist ve ekonomist Kaan Sarıaydın, Turan Ordusu’nun Ekim ayında ilan edileceğini öne sürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir