O isim

Türkiye bugün ş’ehit haberleri ile sarsıldı h’elikopter k’azası sonucunda biri K’orgeneral olan 9 A’skerimiz ş’ehit oldu Elazığ Kolordu k’omutanı olan 8.

Kolordu K’omutanı K’orgeneral Osman Erbaş ş’ehit düşenlerin arasında tüm Türkiye’nin yüreğini dağladı Bakanlık’tan yapılan açıklamada,

“Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara K’uvvetleri K’omutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.” bilgisi verildi. BİRİ K’ORGENERAL 9 A’SKERİMİZ Ş’EHİT DÜŞTÜ.

Bölgede arama çalışmalarının hemen başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi Bölgede insansız hava araçları ve CN 235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin k’aza k’ırıma uğradığı tespit edilmiştir.

Söz konusu elim k’aza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman s’ilah arkadaşlarımızdan 9’unun ş’ehit olduğu, 4 kahraman s’ilah arkadaşımızın ise y’aralandığı belirlenmiştir Y’aralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Ş’ehit 8. Kolordu K’omutanı K’orgeneral Osman Erbaş HakkındaYozgat Yerköy’lü doğumlu olan ş’ehit k’omutanımız olan Osman Erbaş yedi ay önce de annesi Cemile Erbaş’ı kaybetmişti İlk ve ortaokulu memleketinde tamamlayan şehit Erbaş a’skeri okuldan başarı ile mezun oldu. Türkiye’nin farklı bölgelerinde g’örev yapan Erbaş Paşa o’rgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir