Ne demiş

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyona gözaltına alınan Fatih Nurullah takma adını kullanan Fatih Şağban (58) küçük yaştaki çocuğa ci-nsel istismar suçlamasıyla tu-tuklandı.

Soner Yalçın’ın imtiyaz sahibi olduğu Oda TV’nin haberlerinde Eyüp Fatih Şağban’ı tarikat lideri ve efendi olarak tanıttığı ve konuşmaları üzerinden operasyonel haberler yaptığı ortaya çıktı. 2016 yılında Odatv’nin manşetten yayınladığı haberde çocuk istismarcısı Fatih Şağban’ın şu ifadeleri dikkat çekiyor: Bu hükümeti maneviyatta Ahmet Davutoğlu’na teslim ettik. Tayyip Bey’in misyonu tamamlanmıştır. Vazifesini yapmıştır. Tayyip bey bir şekilde desteklemek, onları ilerletmek gibi duygularla hareket ediyor ama, burada çok çamlar da devriliyor yani.’

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyona gözaltına alınan Fatih Nurullah takma adını kullanan Fatih Şağban (58) küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla tutuklandı.

ODA TV; ŞAĞBAN’I TARİKAT LİDERİ OLARAK TANITMIŞ
Soner Yalçın’ın imtiyaz sahibi olduğu Oda TV’nin haberlerinde Eyüp Fatih Şağban’ı tarikat lideri ve efendi olarak tanıttığı ifade edildi.

Oda TV’nin; 27 Nisan 2016 tarihli haberinde yer alan haberinde Fatih Sağban’ı “Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah Efendi” olarak tanıttığı öğrenildi. Oda TV; söz konusu haberinde; Fatih Sağhan hakkında; “Tarikat lideri”, “Fatih Nurullah Efendi” ve “Uşşaki lideri…” ve “Uşşaki tarikatı lideri…” ifadelerini kullanmış.
Oda TV haberinde; Fatih Şağban’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan konuşmasının videosunu da yayınladı.

Oda TV’nin; İslami duyarlılığa sahip vakıf, dernek, sivil toplum kuruluşu ve cemaatlere yönelik haberlerinde sürekli yorumda bulunurken, Fatih Şağban’ı “Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah Efendi” olarak tanıtması dikkat çekiyor.

ERDOĞAN MİSYONUNU TAMAMLADI

Oda TV’nin; 27 Nisan 2016 tarihinde yayınlanan “Çok çamlar deviriyor, artık misyonunu tamamladı O tarikat lideri Erdoğan’a bayrak açtı” başlıklı haberde Fatih Şağban’ı tarikat lideri olarak tanıtıyor.

Oda TV’nin söz konusu haberi aynen şöyle:

“Bir süre önce Atatürk Havalimanı’ndaki ‘el öptürme izdihamı’ görüntüleriyle gündeme gelen “Uşşaki Tarikatı Lideri ‘Fatih Nurullah Efendi”, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın artık misyonunu tamamladığı belirterek “Başkanlık sistemi falan diye de hiç zorlamasın Tayyip Bey” dedi.

Erdoğan’ın istediği yönetimin ‘meşrutiyet’ olacağını söyleyen ‘Fatih Nurullah Efendi’, “Kaldı ki bu hükümeti maneviyatta Ahmet Davutoğlu’na teslim ettik. Tayyip Bey’in misyonu tamamlanmıştır. Vazifesini yapmıştır. Tayyip bey bir şekilde desteklemek, onları ilerletmek gibi duygularla hareket ediyor ama, burada çok çamlar da devriliyor” dedi.

Tarikatın yayın organı olan Nurani TV’de konuşan Uşşaki tarikatı lideri ayrıca, 1980 anayasası hazırlanırken, bir süre önce hayatını kaybeden Nur cemaatinin önde gelen isimlerinden olan Mehmet kırkıncı’nın bir rüya gördüğünü, daha sonra da Kenan Evren’e markaj yaparak imam hatip yasasını anayasaya eklettirdiğini iddia etti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir