Nasıl yenmiş

Rize’nin Çayeli ilçesinde, kr’onik kalp ra’hatsızlığı bulunan Melek Sarıibrahim (84), ilerlemiş yaşına rağmen yakalandığı k’oronavirüsü yenmeyi başardı. Sarıibrahim, “Tereyağı, bal, yoğurt, tüketip ş’ifamızı bulduk. Çok iyiyim” dedi. Çayeli ilçesinde yaşayan ve kr’onik k’alp ra’hatsızlığı bulunan Melek Sarıibrahim, bir süre önce r’ahatsızlandı. Sarıibrahim’in hastanede yapılan k’oronavirüs testi, pozitif çıktı. Tedavisinin ardından test sonucu negatif çıkan Melek Sarıibrahim, evde karantinaya alındı. 14 günlük karantina süresini de tamamlayan Sarıibrahim sağlığına kavuştu.

TEREYAĞI, BAL, YOĞURT TÜKETİP ŞİFA BULDUK”

Gençliğinin hep çalışarak geçtiğini anlatan Melek Sarıibrahim, “Hep çalıştım ama dinç kalmak için de vitaminli yemekler yerdik, çok dikkat ederdim. Şimdi hastalandık ama ben hiçbir r ahatsızlık hissetmedim. Tereyağı, bal, yoğurt, tüketip şifamızı bulduk. Çok iyiyim, ayağımdaki sakatlık olmasa iş yaparım” diye konuştu.

“İ ‘LAÇ VE DÜZENLİ BESLENMEYLE ATLATTIK”

Melek Sarıibrahim’in kızı Remziye Bilkil, “Annem ve benim test sonuçlarımız p’ozitif çıktı ve karantinaya alındık. Doktorun dediği gibi i’laçları kullandık hiç endişe etmeden bu süreci atlattık. Tabii annem yaşlı, o yüzden beslenmesini daha dikkatli yaptık. Zaten besleyici yerdi ama bu dönemde organik tereyağı, bal, pekmez gibi yiyecekleri masadan eksik etmedik” diye konuştu.

Bilkil “K’alp il’açları vardı, k’orona v’irüs dolayısıyla verilen ilaçları da düzenli kullanarak bir sorun yaşamadan bu hastalığı atlattık. Annem kendine çok bakan biriydi, yeme içme konusunda çok dikkatliydi. O yüzden de bünyesi çok sağlam, bu sayede de ko’rona v’irüsü ağırlaşmadan atlatmış oldu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir