Kimsin sen

Ermenistan komutan Arkadiy Garapedyan akla hayale sığmayan ifadelerle Türkiye ve Azerbaycan’a k’üstah açıklama yaptık..“ERMENİSTAN, TÜRKİYE’Yİ İŞ’GAL EDECEK VE ENİNDE SONUNDA TÜRKİYE PAR’ÇALA’NACAK” Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre, Ermenistan medyasına konuşan Garapedyan, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan S-400 anlaşmasına değinirken ülkesinin yeni i’ş-gal planlarını gün yüzüne çıkardı.

S-400’lerin savunma amaçlı olduğunu belirten komutan, sistemin “Ermenistan, Türkiye’yi i’şg’al ett’iği’nde” işe yaramayacağını öne sürdü.

Bu durumun işlerini zorlaştırmayacağını sözlerine ekleyen Garapedyan, Türkiye’nin eninde sonunda par’çalanacağ’ını iddia etti. Ayrıca Rusya ve Ermenistan arasındaki anlaşmaya atıfta bulunan Ermeni komutan, Azerbaycan ve Türkiye’yi açıkça tehdit ederek, “Büyük Ermenistan” hayalini yineledi.SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Özellikle Azerbaycan’da büyük tepki çeken açıklama sonrası sosyal medyadan Ermenistan karşıtı çok sayıda mesaj paylaşıldı.Ermeni yetkililerin bu tutumu, Azerbaycan hükümetinin her fırsatta dile getirdiği “Erm’enist’an barışı sa’bo’te ediyor” sözlerini bir kez daha doğrulattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir