Kaydemiş?

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Malatya’daki temasları kapsamında, Battalgazi Çınar Park’taydı. İstek üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak gençlerle görüştüren Yıldırım’ın,

Recep Tayyip Erdoğan’ı rehberine kaydetme şekli dikkatlerden kaçmadı. O anlarda kameralar kayıt altında iken Yıldırım’ın akıllı telefonunun ekran parlaklığı oldukça yüksekti ve objektiflerden kaçamadı.

Telefonun ekranında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kayıt şekli gözüküyordu. YILLARCA BERABER DOSTLUK YAPTILARAK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Malatya’daki temasları kapsamında, Battalgazi Çınar Park’ta gençle bir araya geldi.

İBB’DEN BERİ BERABERLER Yıldırım, diğer katılımcılarla birlikte türkü söyledikten sonra, gençlerin isteği üzerine telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı. Erdoğan’ın ismi ‘RTE’ diye kayıtlı olduğu ekranda görüldü. Binali Yıldırım, 58. Hükümet, 59. ve 60. Hükümetler dönemlerinde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ve TBMM 22. Dönem AKP İstanbul ve 23. Dönem AKP Erzincan milletvekilliği görevlerinde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Temmuz 2011’de açıkladığı “Ustalık Kabinesi” olan 61. hükümette Binali Yıldırım, Türkiye’nin 71. Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. Bu göreve 4. kez getirilen ilk bakan oldu. Daha sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başkanlık sistemi öncesi son başbakan olarak görev yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir