Kaybımız var

Ermenistan güçleri Azerbaycan’ın sivil ve as’keri bölgelerine sa’ldırdı. Azerbaycan’dan yapılan açıklamada ”Ermenistan ce’phe hattı boyunca geniş çaplı s’aldırı düzenledi. Azerbaycan m’evzileri ve sivil yerleşim yerleri hed’ef alındı, sivil c’an kayıpları var” ifadelerine yer verildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in uyarısı gerçekleşti. Ermenistan, Azerbaycan topraklarına s’aldırdı. Er’meni ordusunun Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine a’teş açması üzerine c’ephe hattında ç’atışmalar başladı.

Büyük çaplı s’aldırı yapıldı
Azerbaycan Savunma Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, E’rmenistan güçlerinin saat 06.00 sıralarında c’ephe hattı boyunca geniş kapsamlı pr’ovokasyonda bulunarak Azerbaycan o’rdusunun m’evzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı sa’ldırı düzenlediği bildirildi.

Açıklamada, Terter’in Gapanlı, Ağdam’ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli’nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl’ın Çocuk Mercanlı köylerinde yoğun b-ombardıman sonucu sivilin ö’ ldüğü ve y’aralandığı belirtildi.

Azerbaycan ordusu karşılık veriyor
Ç’atışma bölgesindeki sivil ve as’keri k’ayıpların netleştirildiği, Azerbaycan ordusunun da d’üşmanın provokasyonunu önlemek ve c’epheye yakın bölgelerde yaşayan halkın güvenliğini sağlamak için misilleme tedbirlerinde bulunduğu aktarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir