Katıldı

Ermenistan’ın başlattığı saldırı’lara k’arşılık veren ve kısmi seferberlik ilan eden Azerbaycan’da dünyaca ünlü karma d’övüş sporcusu Tofiq Musayev de Ermenilerle s’avaşmak için ordu’ya katılan isimler arasında yer aldı.Geçtiğimiz pazar günü Ermenistan’ın s’aldırı başlatmasının ardından karşılık veren saldırı’ya geçen

Azerbaycan’da kısmi seferberlik ilan edildi. Ülkedeki erkekler Ermenilerle s’avaşmak için orduya katılırken onlar arasında dünyaca ünlü sporcu Tofiq Musayev de yer aldı.

AZERBAYCANLI GAZETECİ DUYURDU Bu gelişmeyi Azerbaycanlı gazeteci Ceyhun Aşirov, Twitter hesabından duyurdu. Aşirov, şunları yazdı “Azerbaycan’ın Dünyaca meşhur karma dövü’ş sporcusu Tofik Musayev orduya katıldı”

TOFİQ MUSAYEV’İN KARİYERİ15 Aralık 1989 Azerbaycan Bakü doğumlu olan Tofiq Musayev karma d’övüş sporunda tanınan bir figür. Orion Dövüş Kulübü sporcusu olan Musayev, 12 yaşında karate yapmaya başladı ve 23 yaşında profesyonel d’övüş sanatlarına başladı.

2011’de Spor Akademisi’nden mezun oldu. Musayev’in Avrasya MMA şampiyonasında dünya şampiyonluğu bulunuyor. Musayev kazandığı zaferlerden sonra ülkesi için yaptığı açıklamalarla biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir