İşteböyle

Türkiye ile iyi ilişkiler tesis etmek için harekete geçen Suudi Arabistan önemli adımları peş peşe atmaya başladı Türkiye ile mükemmel ilişkilere sahibiz açıklamasından bir süre sonra Katar’a olan A’mbargoyuda kaldırma kararı aldılar Suudilerin Türkiye’ye yapmak istediikleri dev yatırıma Türkiye’den onay çıktı Suudi Arabistan Türkiye ile arasında olanları unutturmak için Türkiye’ye dev bir yatırıma hazırlanıyor.

REKABET KURULUNDAN SUUDİ ŞİRKETE ONAY Rekabet Kurulu, Saudi Aramco Development Company ile Baker Hughes Company’nin petrol ve doğal gaz uygulamalarında kullanılmak üzere kompozit ürünlerin geliştirilmesine yönelik ortak girişim kurması işlemini onaylama kararı aldı bu Türkiye’ye dev bir Suudi yatırımına izin verdildiği anlamına geliyor.

TÜRKİYE’YE DEV YATIRIM YAPACAKLAR

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Sadco ile GE Oil aracılığıyla BHC’nin ortak kontrolünde petrol ve doğal gaz uygulamalarında kullanılmak üzere metalik olmayan kompozit ürünlerin geliştirilmesine yönelik üretim tesisleri kuracak ve işletecek yeni bir ortak girişimin kurulmasına izin verildi.

Söz konusu ortak girişim yalnızca MENA Bölgesi’nde ürünlerin üretilmesi ve satılmasına yönelik faaliyet gösterecek. SADCO ve BHC’nin yüzde 50’şer hisse sahibi olacağı ortak girişim, Suudi Arabistan’da üretim tesislerini kuracak ve işletecek.

Ortak girişimin üretimi ve satışını gerçekleştireceği ürünler ise petrol ve gaz uygulamalarında çelik boru hatlarına alternatif olarak kullanılan akış hatları olacak bu yapılan yatırım vatanımıza milletimize hayırlı olsun devamınında gelmesinide umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir