İlk rakip

Gazeteci Gürkan Hacır, Korkusuz Gazetesi’ndeki köşesinde Ekrem İmamoğlu’nu değerlendirdi ve Cumhurbaşkanlığı adaylığın hazırlandığını belirtti.

Geçtiğimiz gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KRT TV’de “Şimdiki Zaman” programına konuk oldu.

Programın moderatörü ve aynı zamanda Korkusuz Yazarı Gürkan Hacır, programda İmamoğlu’nun yarattığı izlenime köşesinde yer verdi. İmamoğlu’nun aklında “Türkiye İttifakı” olduğunu söyleyen Hacır, bu ittifakta DEVA Partisi’nden İYİ Parti’ye, CHP’den HDP’ye her partinin olduğunu belirtti.Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? İşte verdiği cevap..

İmamoğlu’nun program dediklerini ele alan Hacır, “Polemikçi olarak anılmaktan rahatsız… ‘Benim nerem polemikçi Gürkan Bey’ dedikten tam 3 dakika sonra… Anlattığı yolsuzluk dosyasını ‘pudra şekerli dosya’ diyerek polemiğin dibine vuruyor. Veya Tevfik Göksu’ya ‘Esenler Belediye Başkanı olarak alkışlıyorum. Ama mecliste öyle değil’ diyerek lafı çakıyor… Bence polemiğe girmekten çekinmiyor. Hatta polemiğe girmek için fırsat kolluyor” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Hacır, “Çok fazla açık etmese de… Sorularımıza ‘evet istiyorum adaylığı’ demese de… Ekrem İmamoğlu… Fena halde Cumhurbaşkanlığı yarışına hazırlanıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir