Çokşükür

Bakan Koca’nın açıklaması ajanslar haber kanalları ve internet medyasında flaş gelişme olarak duyuruldu. Sağlık Bakanı Koca koronavirüs ile mücadeleyle ilgili çok güzel haberi verdi.

İşte Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı ve Türkiye’yi sevince boğan gelişmenin tüm detayları:

SALGININ SONUNA GELDİK

Son Dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan vakalar sonrası düzenlenen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Bakan Koca, “Bilimsel gelişmeler bu salgının da sonunun yakın olduğuna işaret etmektedir” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA MÜJDEYİ VERDİ Şimdi bugüne kadar duymayı en çok arzu ettiğiniz şeyi ihtiyatı elden bırakmadan söylemenin vakti geldi. Bilimsel gelişmeler bu salgının da sonunun yakın olduğuna işaret etmektedir. Aşı konusunda dünya kamuoyuna yansıyan bilgiler umut veren belki de çare bildiren bilgilerdir. Bilim dünyası yılın sonuna kadar sonuç alınacağı konusunda hemfikirdir diyebiliriz.

İLK AŞI UYGULANDI

Şu anda hazırlık çalışmaları faz 3 aşamasında olan 9 aşı var. Biz de Türkiye olarak kendi aşı çalışmamızı sürdürürken, en erken uygulama için tedarik teşebbüslerimizi başlattık. Bugün Çin Sinovac aşısı Türkiye’de ilk uygulamasına Hacettepe Üniversitesi’nde üç gönüllü insanla başladı.

“KORONAVİRÜS SONU YAKLAŞAN BİR SALGINDIR”

Gerçekte düşünüldüğü şekilde yalnız değiliz. Sizi düşünen ailenizin olduğu gibi sizi düşünen güçlü bir devletiniz var. Karamsarlık için neden yok. Hayatsa normal akışına dönmeye hazırlanıyor. Koronavirüs salgını sonu yaklaşan bir salgındır. Bunun heyecan verici açıklamasını birazdan yapacağım.”

SALGININ KARAMSARLIĞI GEÇİCİDİR”

Salgının yol açtığı karamsarlık tıpkı bir günün geçiciliği gibi geçicidir. Çare belirdiğinde tahammül ve dirayet artar. Yolumuza dirayetle devam ederse, maske ve mesafe kurallarına titizlikle uyarsak, hafızalardan silinmeyecek o görüntülere bizler tanık olmayız.

“GÜÇLÜ KALMAYA DEVAM ETMELİYİZ”

Devletlerin gücünün sağlıkla sınandığı bu dönemde biz güçlüyüz, güçlü kalmaya devam etmeliyiz. Bazı ülkelerde yaşadığımız olayların olmasına el birliği ile izin vermeyeceğiz. Pozitif tanı koymuş her hastamız sağlık hizmetini muntazam şekilde almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir