Bırakıyor

Yıllardır Rusya’yı yöneten Rusya’yı güçlendiren itibar kazandıran eski gücüne gelmesi için gece gündüz çalışan Kırım’ı ve Gürcistan’ın bir bölümünüde ilhak eden Putin hakkında son zamanlarda araları çok bozuk olan İngilizler çok kritik bir iddia ortaya attı İngiliz medyası, 68 yaşındaki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Ocak ayında Parkinson hastalığı nedeniyle görevi bırakacağını öne sürdü. PUTİN 2 AY SONRA GÖREVİ BIRAKIYOR DEDİLER İngiliz medyasından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili çarpıcı bir iddia geldi.

Daily Mail’in Moskova’daki kaynaklardan elde ettiği bilgilere dayandırılan haberde, Putin, 2012 yılından bu yana Parkison hastalığının pençesinde olduğu ve Ocak ayının sonunda devlet başkanlığı görevini bırakacağını ileri sürüldü.

Hastalık belirtisi sağ kolunda çıktı
Haberde, Rus lider Putin’in zaman zaman sağ kolunda beliren bulguların Parkinson hastalığına işaret edildiği, iddia edildi. Putin hakkında geçtiğimiz yıllar, Parkinson hastası olduğuna dair birçok kez iddia ortaya atılırken, söz konusu iddialar Britanya Tıp Dergisi tarafından incelendi. Yapılan incelemelerde, Putin’in sağ kolunda asimetrik olarak azaltılmış bir kol salınımı olduğu ve bulgunun Parkinson hastalığının bir belirtisi olarak ifade ediliyor.

ÖMÜR BOYU SENATÖR OLDUN DEDİLER
Rus medyası RT’ye göre ise, hafta başın, Putin’in ömür boyu senatör olmasını sağlamak için yasa tasarısının hızlıca hazırlandığı açıklandı. RT’de yer alan habere göre, tasarısının “Rusya’da nihai bir iktidar geçişi için zemin hazırlandığının bir işareti” olarak yorumlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir