80saat

Bu hafta sonunda Anadolu’daki büyükşehirler de gerileme eğilimine dahil olacak. Ancak nüfusu 400 bin ile 750 bin arasında olan orta büyüklükteki kentlerde vaka sayısındaki artış devam edecek.

Yılbaşında 4 gece 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması kararı alınması da tatile gideceklerin v’irüsü yayma endişesini akıllara getirdi. Uzmanlar, bu kentlerin henüz toplumsal bağışıklık yani doygunluk seviyesine ulaşmamasını gösteriyor. Anadolu genelindeki gerileme eğilimi için 15 günlük süre olduğu belirtiliyor.

YILBAŞI YASAĞI KAÇ GÜN? 31 Aralık tarihi bu yıl Perşembe gününe denk geliyor. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma y’asağıyla birleşip birleşmeyeceği araştırılan yılbaşı y’asağı için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamada bulundu.

Buna göre 31 Aralık Perşembe günü saat 21:00’den 4 Ocak saat 05:00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. YILBAŞINDA SEYAHAT Y’ASAĞI VAR MI? Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yılbaşında 4 gün olması beklenen sokak kısıtlaması öncesinde şehirlerarası olabilecek hareketliliğe karşı da seyahat kısıtlaması önlemi alınabileceğini söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir