400 lira

Milyonlarca kişiye müjde. Başkan Erdoğan açıklamıştı. Maaşı 600 TL ile 900 TL arası olan 150 bin yöreındaki emeklinin maaşına maksimum 400 TL’ye kadar zam yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönergeıyla 100 gün içinde hayata geçirilecek düzenleme ile

birlikte maaşı bin TL’nin altında emekli kalmamış olacak. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda ilk defa verilen bin liralık bayram ikramiyelerinin ikincisi emekliler tarafından heyecanla beklenirken, söz konusu ikramiyelerin önümüzdeki hafta başına kadar hesaplara yatırılacağı öngörülüyor. Bayram ikramiyelerinin yanı sıra Türkiye’de yaklaşık 12 milyon emekli içerisinde maaşı bin liranın altında olan 150 bin kişiye ise bir müjde daha geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz cuma günü açıklanan ‘100 Gmeşhurk fiil Planı’nda düşük maaşlı emeklileri ilgilendiren çok önemli bir düzenlemede yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ” 100 Gmeşhurk İcraat Programımız çerçevesinde, emeklilerimize ikinci ikramiyelerini inştanrı Kurban Bayramı öncesi takdim ediyoruz.

Milletimize verdiğimiz 1000 liranın altında emekli maaşı bırakmama sözümüzü yerine getiriyoruz.” diyerek duyurduğu düzenleme kapsamında maaşı; 600 TL ila 900 TL arası olan 130 ila 150 bin civarında emeklinin maaşı bin lira seviyesine çekilecek. Çalışma, sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’nın eylem planı içinde yer alan düzenleme kapsamında 100 gün içerisinde Türkiye’de hiçbir emeklinin maaşı bin liranın altında olmayacak. (Yenişafak)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir