Ücretsiz artık

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan vatandaşı sevindirecek önemli bir talimat verdi belirlenen illerde Vatandaşa ekip biçmesi için arazi verilecek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülkemizde 23,1 milyon hektar işlenen tarım alanı varlığı bulunuyor. Bu üretim alanında 83 milyon vatandaşımızın gıda ihtiyacı karşılanıyor ve üstüne de 18 milyar dolara ulaşan ihracat gerçekleştiriyoruz.

Türkiye 48 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile Avrupa’nın lider ülke konumunda bulunuyor ilk aşamada 7 ilde hazine arazileri vatandaşlara verilecek

BAKIN NERELERDE TARIM ARAZİSİ VERİLECEK? İlk aşamada Arazi verilecek iller şöyle sıralandı Erzincan, Bingöl, Erzurum, Kars, Kayseri, Muş ve Sivas’ta hazine arazilerinin il müdürlüklerimize tahsisini sağladık. Bu çerçevede, 14 bin dekar hazine arazisinde, tarımsal üretime elverişli olanların tespiti yapıldı. Bu arazileri bedelsiz olarak çiftçilerimize tahsis edeceğiz’’ ifadelerine yer verdi Hazinelerin il müdürlüklerine tahsis edildiğini söyleyen Bakan Pakdemirli, “Özellikle atıl olan mülk, hazine ve vakıf arazilerinin parsel bazında tespiti için mayıs ayında bir çalışma başlattık. Öncelikle bir envanter çıkaracağız.

ARAZİLER TAMAMEN ÜCRETSİZ VERİLECEK Pakdemirli, bu kapsamda 14 bin dekar Hazine arazisinde tarımsal üretime elverişli olanların tespitini yaptıklarını belirterek, “Bu arazileri bedelsiz olarak çiftçilerimize tahsis edeceğiz. Çiftçilerimizin başvuruları alındı.

Şimdi talepler değerlendirildikten sonra hak kazananlara çiftçilerimize tahsisleri yapılacak.” diye konuştu bu illerde yaşayan çiftçi olan ihtiyacı olan herkes başvursun sayılan illerde yaşayan vatandaşlarımız gerekli şartları taşıyorsa başvurmalarını rica ediyoruz Ülkemizin kalkınması için daha çok ekip biçmeliyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir