Uçak parçalandı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İzmir-İstanbul seferini tamamlayan bir uçak pistten çıktı. Pistten sav rulan uçak a*lev alırken, yolcular ta hliye edildi. Ulaştırma Bakanı Cahit Turan, “Ca*n kaybı yok ya*ralılarımız var, t ahliye ediyoruz” dedi…

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İzmir-İstanbul seferini tamamlayan Boeing 738 tipi Pegasus uçağı pist ten çıktı. Pistten savrulan uçak ale*v aldı, yolcular ta hliye edildi.

Olay yerine itfaiye sağ lık ve po lis ekipleri sevk edildi. Bazı yolcuların ya*rılan kanattan yere atladıkları görüldü.

Uçağın pisten çıkmasının ardından iniş için izin bekleyen havadaki uçaklar İstanbul Havalimanı’na yönlendiriliyor.

ULAŞTIRMA BAKANI TURHAN: C*AN KA* YBI YOK YARALILARIMIZ VAR

NTV canlı yayınında k*azaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, şunları kaydetti:

“Şu anda bize ulaşan bilgilere göre c*an ka*ybı yok. Ya*ralıların şu anda bazıları kendi imkanlarıyla uçaktan ayrıldı. Bazılarını da acil servis birimlerimiz ve ekiplerimiz uçağın içerisinden çıkarmaya çalışıyorlar yolcuları. Y*aralıların tahliyesi devam ediyor. 177 yolcu bunun 2’si çocuk. 6 da mürettebat vardı uçakta. Aldığımız bilgilere göre sert iniş sonucu pist başından çıkarak araziye sürüklendi. Uçakta kı*rım oluştu. Yolcuların önemli bir kısmı kendi imkanlarıyla uçağı terk etti. İçeride olanlar da ekiplerimiz tarafından tah liye dilmeye çalışılıyor.”

Turhan k*azanın oluş şekline ilişkin ise “Bize gelen bilgiye göre k*aza sert biriniş yapıldığı ve hızını kesemeyip pist başından araziye çıkması sonucu oluştu. Pilotlarla bir irtibat hala kurulamadı. Oradaki arkadaşlarımızla görüşüp anbean bilgi alıyoruz. 32’ye yakın ambulans olay yerine gitti. Bunlarla y+aralılar hastanelere sevk ediliyor.” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA: İNİŞ YAPTIKTAN KISA BİR SÜRE SONRA PİSTTEN ÇIKMIŞTIR

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya “İzmir-İstanbul seferini yapan bir yolcu uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan kısa bir süre sonra pistten çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir