Tarihi

Türkiye’den Almanya’ya işçi olarak çalışmaya giden bir ailenin çocuğu olan ve insanlığa çok faydalı bir aşı bulan son günlerde dünyanın konuştuğu isim olan K’orona v’irüs aşısını bulan

Biontech firmasının CEO’su Almanya’da yaşayan Gurbetçi Türk profesör Uğur Şahin’den çok önemli açıklamalar peş peşe geldi buldukları aşı sayesinde gelecek sene ortalarında insanlığın normal hayata dönebileceğini belirterek bu kışın zor olacağını ve rahatlamanın Mart ayında olacağını ifade etti.

GELECEK YAZ AYLARINDA HERŞEY NORMELE DÖNECEK
V’irüse karşı yüzde 90 oranında etkili aşıyı geliştiren Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, aşı ve k’ororona v’irüsün seyriyle ilgili bilgilendirme yaptı.

Aşının geldiği noktaya ilişkin açıklama yapan Şahin, “Dünya çapında gerekli izinleri veren kurumlarla iletişim halindeyiz. Avrupa İlaç Kurumu’yla A’BD İlaç ve Gıda Dairesi’nin yanı sıra Kanadalı, İngiliz, Çinli ve Japon yetkililerle görüşmeler yürütüyoruz.

Ön yada koşullu onay A’BD veya Avrupa’dan gelebilir. Aşı dağıtımı en erken Aralık ortasından başlayabilir ama bu Aralık ayında işlerin hızlı bir şekilde değişeceği anlamına gelmiyor.” ifadelerini kullandı.

“2021 yılının ortalarında normal yaşama dönebiliriz”
Aşı çalışmaları sayesinde 2021’de normal yaşama dönülebileceğini ifade eden Şahin, “Zor bir kış olacak. S’algın iyiye gitmeden önce k’ötüye gidecek. Mart Nisan aylarında rahatlamaya başlayabiliriz. Gelecek yılın ortalarında tüm aşıların kullanılmasıyla belki normal yaşamımıza dönebiliriz ama o tarihe karar herkesin çok sabırlı ve disiplinli olmasına çok ihtiyaç duyuyoruz dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir