Soyluya dava

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, dün saat 01.00 sıralarında Kadıköy’de kimliği henüs tespit edilemeyen kişilerin sal’dırısına uğradı. Atay, hastanede verilen ifadesinde kendisini amaç gösterenin Süleyman Soylu bulunduğunu belirtti.Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in haberine göre, yere düşürülerek tekmelenen Atay, sabah saatlerinde Numune Hastanesi’nden taburcu edilirken sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Hastanede ifadesi alınan Atay, sal’dırganlar ile alakalı şikayetçi oldu. İfadesinde o’lüm tehditleri aldığını anımsatan Atay, “Bu olayın faili, tüm şikayetlerle ilgilenmek yerine bir te’cavüz’cünün serbest bırakılması ile alakalı kendine yönelik eleştiriyi alıntılayıp beni hedef gösteren Süleyman Soylu’dur şikayetçiyim” dedi.

ŞİKAYETÇİ OLDU Atay, ifadesinde sal’dırı anını şu şekilde anlattı:31.08.2020 günü arkadaşlarımla Birlikte Kadıköy Caferağa Mahallesi’nde bulunan edilen bir mekanda bulunduktan sonra saat 01.00 sıralarında Dr. Esat Işık caddesinde arkadaşımla Birlikte yürürken Dalga Sokak’a dönmemizin sonrası ayak sesleri duydum.


Daha sonra arkamdan gelen bir şahıs boynuma atıldı. Bu şahsı savurduktan sonra 3 ya da 4 şahıs beni arkamdan yum’ruklamaya başladı. Ben kendimi savunmaya çalışırken beni yere düşürdüler.

Başta kafam olmak üzere vücudumun detaylı yerlerine vurmaya başladılar. Bu esnada arkadaşımın polisi araması üzerine koşarak kaçmaya başladılar. Bu şahısler beni darp eder iken küfür ederek ‘vatan ha’ini’ diye bağırdı. Hava karanlık olduğu İçin bu kişilerin eşgallerini net olarak hatırlamıyorm. Beni darp eden ve hakaret eden bu kişilerden şi’kayetçiyim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir