Sondakka

Türkiye’ye karşı haksız yere yaptırım uygulayan Birleşik Devletlere tepkiler çığ gibi büyüyor Türkiye’nin S’avunma sanayisinin gelişmemesi için Yaptırım kartını oynayan Türk S’avunma Sanayisinin uluslar arası piyasalardan kredi almasını önleyen 5 maddelik yaptırıma en s’ert yanıtlardan biride

Dost ve kardeş ülke olan Pakistan’dan geldi Pakistan, A’BD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulamasından çok derin endişe duyduğunu açıkladı. PAKİSTAN TÜRKİYE’DEN YANA TAVIR ALDI. Pakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Pakistan’ın prensip olarak herhangi bir ülkeye karşı tek taraflı zorlayıcı önlemlerin uygulanmasına karşı olduğu belirtildi.

TÜRKİYE’NİN ROLÜ PAHA BİÇİLEMEZ. Açıklamada, Pakistan’ın Türk Devletinin bölgesel ve uluslararası barış ve istikrara yönelik paha biçilemez rolünü kabul ve takdir ettiği vurgulanırken İslamabad yönetiminin A’BD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulaması konusunda çok derin endişe duyulduğuna dikkat çekildi.

PAKİSTAN TÜRK HALKI VE HÜKÜMETİNİN YANINDA. Pakistan halkı ve Devletinin Türk halkı ve Devletine ulusal güvenlik, barış ve refah arayışında güçlü desteğinin yinelendiği açıklamada, İslamabad yönetiminin her zaman olduğu gibi bu ortak hedeflere ulaşma yolunda Türk halkı ve hükümetinin yanında olmaya devam edeceği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir