Sona erdi

Erdoğan 81 İle Genelge Gönderdi: Bir Devir Sona Erdi Artık Hiç Kimse Yapamayacak! Artık Hiç Kimse Yapamayacak!

İşte ayrıntılar.Habere göre kat serbestisiyle ilgili sınırlamalara getirilerek yüksek binalar yapılmasının önüne geçilecek.AK Parti Grup Bașkanvekili Mehmet Muș, yeni kanun teklifi ile ilgili olarak “Yüksek binalar yapılamayacak, kaçak binalara ce’za artacak” dedi.

İște Muș’un açıklamalarından öne çıkanlar; KAT SERBESTİSİNE KISITLAMA GELİYOR Yüksek binalar yapılmayacak. Kat serbestisine sınırlama getiriyoruz. Kaçak olarak bilinen ya da ruhsatın dıșında eklemeler yapılan imalatlarla ilgili tapuya bildirim zorunluluğu getiriyoruz. Yani bir vatandaș bir daire almaya gittiğinde orada eğer binada böyle bir aykırılık söz konusuysa bunu tapuda görecektir. RUHSATA UYGUN HALE GETİRİLECEK Ne zaman kaldırılacak bu? Bu, imalatçı tarafından ruhsata uygun hale getirilene ve belediye tarafından onaylanana kadar tapuda bu kalacaktır. Düzeltildiği takdirde bu șerh kaldırılacaktır

“CEZASI OLACAK! BELEDİYEDEN TAHSİL EDİLECEK. ÖDENMEZSE…” Vatandaș bu düzeltmeyi yapmazsa, ilgili belediye o da yapmazsa Çevre ve Șehircilik Bakanlığı bu kısımları yıkacaktır. Ortaya çıkacak tüm masraflar yüzde yüz artırılarak idareden tahsil edilecektir. Eğer idare ödemezse merkezi yönetimden gönderilen ödenekten kesilecektir. Arsanın değerine göre ceza miktarı değișecektir.

Yatay mimari olarak dile getirdiğimiz uygulamanın yer bulması amacıyla, bundan sonra binalar istedikleri kadar yukarı gidemeyecekler.’ TRAȘLAMA YOK Mevcut binaların trașlanması olmayacak. Onlarla ilgili bir planlama yok”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir