Sigara y-asak

Ordu’da ko-ronavi-rüs vakalarının artmasının ardından Vali Tuncay Sonel’in kararı ile artık sokakta maskesini açıp s-igara içmesi ve taziye çadırı kurulması y-asaklandı. Vali Sonel, ayrıca -karantina kurallarına uymayan vatandaşların KYK yurtlarında k-arantinaya alınacağını, masraflarında kendilerinden tahsil edileceğini kaydetti.

Ordu Valisi Tuncay Sonel il genelinde k-oronavirüs denetimlerine katılarak yeni kararları vatandaşlara aktardı.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde k-oronavirüs tedbirleri kapsamında ana caddelerde si-gara içilmesi, c-enazelerde ta-ziye çadırı kurulması y-asaklandı.

Ordu’da İl merkezinde Vali Tuncay Sonel’in, ilçelerde ise Kaymakamların başkanlığında, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının personelleri, mahalle muhtarları, meslek odaları temsilcileri, polis, jandarma, zabıta, özel güvenlik görevlilerinin katılımıyla oluşturulan ekiplerce, yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştirildi.

K-arantinayı ihlal edenler yurtlara yerleştirilerek masrafları kendilerinden tahsil edilecek
Altınordu ilçesinde cadde ve sokaklar, lokanta, kafe, restoranlar, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park ve piknik gibi yaşam alanlarının, k-orona virüs tedbirleri yönünden kontrollerinin yapıldığı denetim faaliyetine Vali Tuncay Sonel de eşlik etti.

“Denetimler devam edecek”

Yapılan k-orona virüs tedbirleri denetimi sonrası bir açıklama yapan Vali Tuncay Sonel, Ordu halkından maskelerini düzgün bir şekilde mutlaka takmalarını istedi. Vali Tuncay Sonel, “Sosyal mesafe ve temizliğe özen gösterelim. Alınan kurallara uymak hem kendi sağlığımız, hem de diğer vatandaşlarımızın sağlığı için çok önem arz ediyor. Hep birlikte kurallara uyduğumuz takdirde C-ovid-19’u yeneceğiz. Ordulu hemşerilerimden maske, mesafe ve temizlik konularında özellikle hassasiyet göstermelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir