Şehitlerimiz

Son dakika: Malatya Valisi Aydın Baruş, t-erör örgütü P’KK tarafından canice ş’ehit edilen vatandaşlarımız için açıklamada bulundu. Baruş, saldırıda ş’ehit olan 10 vatandaşımızın kimlik bilgilerinin tespit edildiğini, 3 vatandaş için de tespit çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

T’erör örgütü P KK, Gara’da bulunan mağarada 13 vatandaşımızı ş’ehit ederken, tüm Türkiye’nin ciğeri y andı. Olayın ardından başlatılan operasyonla P-KK’ya ağır bir darbe vuruldu ve onlarca te-rörist öld-ürüldü. Malatya Valisi Aydın Baruş olayla ilgili olarak açıklama yaptı.

“A LÇAKÇA BİR PROVOKASYONDUR”Baruş konuşmasının başında, “T-erör örgütünün evlatlarımızın bombalı saldırıda ş’ehit olduğu söylentileri alçakça bir provokasyondur” ifadesine yer verdi.

“10 ŞE’HİDİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ”

Bazı ş’ehitlerimizin kimlik bilgisinin belirlendiğini aktaran Baruş, “10 ş’ehidin kimliği tespit edildi. 3 ş’ehidin kimlik belirleme çalışmaları devam ediyor” dedi.

Baruş kimliği açıklanan ş’ehitlerden 6’sının asker, 2’sinin ise polis olduğunu belirtti. Baruş, ş’ehit edilenlerin kaçırıldığı yeri ve tarihi de kamuoyu ile paylaştı.

Şehit edilen bazı vatandaşlarımızın isimleri şu şekilde:

13 Ağustos’ta Diyarbakır Bingöl karayolunda alıkonulan Uzman Çavuş Hüseyin Sarı

28 Temmuz 2015’te Urfa İl Emniyette görevli polis memuru Sedat Yabalak

18 Eylül’de Tunceli Erzincan yolunda alıkonulan Astsubay Çavuş Semih Özbey

2 Ekim 2015 tarihinde Ağrı’daki birliğine katılmak için yola çıkan er ve Tunceli Pülümür karayolunda alıkonulan Osmaniye nüfusuna kayıtlı tankçı er Adil Kabaklı

24 Temmuz 2016’da Lice’de alıkonulan Mardin nüfusuna kayıtlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Vedat Kaya

15 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır karayolunda alıkonulan Jandarma Er Süleyman Sungur

21 Eylül 2016’da Hakkari’de alıkonulan Uzman Erbaş Mevlüt Kahveci

2 Ekim 2015’te Tunceli’de alıkonulan topçu er Müslim AltıntaşAdıyaman nüfusuna kayıtlı Aydın KöseSamsun nüfusuna kayıtlı Muhammet Salih Kanca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir