Peş peşe

Dünyada ve ülkemizde ö’lümlere sebep olan k’oronav’irüse karşı alınan önlemler kapsamında çok sayıda ilde; İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda yeni kararlar alındı.

Gaziantep, Kayseri, Elazığ, Şanlıurfa, Van, Yalova, Bartın ve Bitlis illerinde salgına karşı alınan yeni kararları valilikler doğrulusunda duyurdu.Kayseri Valiliği yükselen ölümcül salgındaki vakalar ardından yeni önlemleri duyurdu.

Valilikten uygulanan bildirime göre; 65 yaş üstündekilerin toplu taşıma araçlarını kullanma saatleri, düğün, kına, mevlit gibi toplu etkinliklere katılmaları, pikniğe gitmeleri ve alış veriş merkezi, piyasa gibi alış veriş mekanlarına girişleri kısıtlandı.

Gaziantep Valiliği, yükselen koronavirüs vakarlarının ardındannda alınan yeni kararları duyurdu. Valilikten uygulanan bildirimde; kentteki bütün etkinliklerin 15 gün süresince yasaklandığı kaydedildi

Şanlıurfa Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulunun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) s,algınıyla mücadele kapsamında alınan kararları açıkladı. Valilik açıklamasında; 65 yaş ve üstündeki yurttaşların 06.00-10.00 ve 16.00-18.00 saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmalarının kısıtlandığı bildirdi.Siirt Valiliği, Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca yeni kararlar alındığı açıkladı.

Valiliğin açıklamasına göre; koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 15 yaş ve altı çocukların nişan, kına ve düğün gibi etkinliklere katılımları yasaklandı.Elazığ’da artış gösteren koronav,irüs vakaları ardından İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda alınan kararlara dair Elazığ Valiliğinden uygulanan bildirime göre; koronav,irüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 15 yaş ve altı çocukların nişan, kına ve düğün gibi etkinliklere katılımları yasaklandı.

Bartın’da yükselen koronav,irüs vakaları ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni kararlar aldı. Bartın Valiliğinden konuyla alakalı uygulanan bildirimde; koronav,irüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üstü yurttaşların düğünlere katılmasının yasakladığı ifade edildi. Kentte artış gösteren koronav,irüs vakalarıyla alakalı Bitlis Valiliği sosyal medya hesabı açıklama yaptı.

Valilikten uygulanan bildirimde “Kovid-19 ile mücadele kapsamında Bitlis il genelindeki düğünlerle alakalı birtakım yasaklama ve önlem kararları alınmıştır. Lütfen alınan kararlara kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı amacıyla tam uyum gösterelim. Lütfen MASKE, MESAFE ve TEMİZLİK kurallarını gözardı etmeyelim” denildi.

Malatya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, bugün Vali Aydın Baruş başkanlığında toplantı. Konuyla alakalı Malatya Valiliğinden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamaya göre; 65 yaş ve üzeri yurttaşların, hastalığın bulaşma tehlikesini artıran düğün, nişan gibi toplu organizasyonlara katılımlarının 15 Ağustos itibarıyla yasaklanmasına, gelin ve damadın “anne, baba, anneanne ve babaanne” halinde olanların yasaklamadan muaf tutulmasına karar verildi.

Ö’lümcül yeni k’oronav,irüs v’akalarının yükselmesi üstüne Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu 09.00/21.00 saatleri dışında 65 yaş üzeri yurttaşların dışarıya çıkmasını yasakladı.

Malatyalılar ise yeniden sokak kısıtlamalarının gelmesinden yana olduklarını söyledi. Birçok vatandaş, tedbirlere uyulmadığını ifade ederek virüsün kontrol altına alınması için sokağa çıkma kısıtlamalarının da yeniden getirilmesi gerektiğini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir