Onlar alcak

Karadeniz’deki doğalgaz keşfinden ötürü Türkiye’yi kutlama eden Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, “Eğer Türkiye, net bir şekilde enerji ihracatçısı olursa, Hindistan en büyük alıcı olacaktır.” dedi.

Türkiye’nin Karadeniz’de Fatih sondaj gemisiyle gerçekleştirdiği doğalgaz keşfi çoğu ülkeyi heyecanlandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjde olarak duyurduğu keşif ardından Türkiye’den ilk doğalgaz alım öneriyi bugün geldi. Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Türkiye’den doğalgaz alabilmek istediklerini söyledi.

‘Hindistan en büyük alıcı olacak’
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Interconnected Business Series Türkiye-Hindistan webinarı bugün gerçekleşti. Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Türkiye’yi doğalgaz keşfinden ötürü kutlama etti. İki ülkenin kuvvetli yönleriyle iş birliğini arttırması gerekliliğini bildiren Panda, vatanının doğalgaz talebinin çok çok olduğunu ve Türkiye’nin net bir şekilde enerji ihracatçısı olması halinde Hindistan’ın Türkiye’den doğalgaz alan en büyük alıcı olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir