Ne oldu defne hanım

Ne oldu defne hanım

Demokrat hüküm Derneği’nin umumi sekreteri de olan Yargıtay’ın ‘Gezici’ Tetkik Hâkimi Defne Bülbül, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atanmasının hemen peşinden solak medya “epilepsi hakimini sürgün ediyorlar, ö*lüme gönderiyorlar” şeklinde yaygaraya başladı.

Hâkimler Savcılar Kurulu, 2019 senesi tüzel ve yönetimsel kararnamesini açıkladı. Yargıtay Tetkik Hakimi olarak vazife yapan ve homoseksüel sapkınlara, feministlere, HDP’ye, CHP’ye ve Gezi İsyanı’na destek veren Defne Bülbül, kararnameyle Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atandı. Ancak kararı beğenmeyen Bülbül, Birgün’e İzah yaparak kendisinin epilepsi hastası olduğunu ve Erzurum’a tayin edilerek ö*lüme gönderildiğini sav etti.

Solak medya ise bu açıklamanın hemen peşinden kuyruklarına basılmışçasına yaygaraya başladı.”Beni ö*lüme gönderiyorlar” ajitasyonu Kanaldan kanala koşarken, sendika kurup sekreterlik yaparken, halkın seçtiği iktidara yönelik kalkışmayı desteklerken hastalığını unutan Defne Bülbül, Erzurum adeta mahrumiyet bölgesiymiş gibi bir idrak ile, “Epilepsi hastasıyım, geçmişte beyin kanaması geçirdim. Ağır nöbetler geçiriyorum. Bekar olduğum için aile desteğine ihtiyacım Mevcut. Hastalığım nedeniyle yalnız yaşayamam. Bu, ö*lümüme göz yummak olur” iddiasında bulundu. İşte o hakimin dikkat çeken o paylaşımları:

“Aile desteğine ihtiyacım var…” algısı! “Yalnız yaşayamayacağını ve aile desteğine ihtiyacı olduğu”nu öne süren gezi destekçisi Yargıç, “Annem ve babam 70 yaşın üstünde insanlar, Erzurum’a gelemezler. henüz önceki vazife yerimde kalabilir veya Ankara’da Diğer bir göreve atanabilirim.” diye konuştu.Bu kadar ağır sayrı olduğunu sav eden Bülbül’ün, birinci sınıfa da ayrıldığına göre, sebep emekli olmak istemediği ise bilinmiyor.

Tam bir ‘Devrimci’ ve ‘Gezi’ destekçisi Yargıtay tetkik hakimliği yapan Defne Bülbül’ün sosyal medya hesaplarından ‘devrimci’ olduğu ve Gezi Kalkışması’na destek verdiği görüldü. Gezi konusunda oldukça Çok paylaşımda bulunan Bülbül’ün, profilinin kapak fotoğrafını da Gezi Kalkışması’ndan koyduğu tespit edildi. Gezici hakimin; homoseksüel sapkınlar, feministler, geziciler gibi marjinal grupların paylaşımlarını da beğenmesi dikkat çekti.

Bülbül’ün Halk TV’de katıldığı bir programda mesai saatlerinin Cuma namazına göre ayarlanmasına da karşı çıktığı ortaya çıktı.Yargıtay tetkik hakimliği yapan Defne Bülbül’ün, polis araçlarını deviren, yakan, hem de üstüne slogan yazarak halk mallarına ziyan veren gezicilerin yasadışı eylemlerini “sicil hareket” olarak gösterdiği paylaşımları, hala sosyal medya hesabında duruyor.. Bu tür davaların Yargıtay’da incelenme ihtimali olduğunu belirten hukukçular, “Bu paylaşımlar, gerçekte ‘ihsas-ı rey’ mananına gelir.. Bu kişinin hakimlik yapması olası değildir..” hatırlatmasında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir