Müjde geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aşı müjdesi: Hayvan deneyleri başarılı, şimdi sıra insanda Gebze’de Faaliyete geçen TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış töreninde konuşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aşı İçin müjde vererek, “İki aşı adayımız hayvan deneylerini başarı ile tamamladı. Bunlardan birisi etik kurulu onayını da alarak insanlar üstünde klinik çalışma safhasına geldi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze’de Faaliyete geçtiğimiz TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış törenine katıldı.mücadelede Önemli mesafe kat edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aşı çalışmalarımız süratle devam ediyor.

S’algın ile mücadelede aşı ve ilaç geliştirmede Önemli mesafe kat ettik. Aşı çalışmalarımızda iki aşı adayımız hayvan deneylerini başarılı bir şekilde tamamladı” dedi.Erdoğan’ın salgınn- aşındaki son hale dair yaptığı açıklama şu şekilde:“Aşı çalışmalarımız süratle devam ediyor. salgınla mücadelede aşı ve ilaç geliştirmede Önemli mesafe katettik. Aşı çalışmalarımızda iki aşı adayımız hayvan deneylerini başarılı bir şekilde tamamladı. Hatta bunlardan birisi etik kurul onayını da alarak insanlar üstünde klinik çalışma safhasına geldi.

TÜBİTAK öncülüğünde yapılan virüs Türkiye Platformu 8 değişik aşı ve 10 değişik ilaç projesi yürütüyor. Özel sektör, üniversite ve devlet iş birliğiyle virüse karşı aşı ve ilaç geliştirme projelerimizde de Önemli mesafe kat ediyoruz Dünya Sağlık Örgütünün listesinde yerli aşı geliştiren ülkeler arasında ABD ve Çin’in sonrasında 3. sırada yer alıyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir