Maalesef

İçișleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs salgınıyla ilgili tv100 ekranlarında açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle ilgili “Dünyada yeni bir durumla karșı karșıyayız” diyen Bakan Soylu, “Bu durum karșısında șașıran, dağılan, alt yapısı yetmeyen ülkeler var.

Ortada bir belirsizlik var. Biz Türkiye olarak öncelikle 4 ana mesel belirledik. 1- Kamu düzeninin ayakta kalması, 2- Bu durumun kendi odağı Sağlık sistmeinin ayka kalması ve sürdürülebilir olması, 3- Üretim ve tedarik zincirini aksamadan devan etmesi, 4- Sosyal izolasyon ve sosyal mesafe. Türkiye’nin kamu düzeninde en ufak bir sorun söz konusu değil. Dıșarıda attığımız adımlar da Türkiye kendi sürecini

kendi etkinliğini sürdürüyor.” ifadelerini kullandı. “TÜRKİYE SADECE KENDİ TEDARİK ZİNCİRİNİ YÜRÜTMÜYOR” Türkiye’nin sağlık sisteminden övgüyle bahseden Soylu, “Türkiye’nin sağlık sistemiyle ilgili olarak;

Amerikayı görüyoruz, Avrupayı da görüyoruz, Oysa Türkiye bu meseleyle karșı karșıya kaldığından itibaren sağlık sisteminde alt yapıyı en iyi șekilde yürüyor. Türkiye sadece kendi tedarik zincirini yürütmüyor. Türkiye dünyaya da ihracata devam ediyor.” dedi.

OHAL KESİNLİK OLMAZ DEMEM” OHAL’le ilgili soruya da yanıt veren Soylu, “Yarın bu kesinlikle olmaz dememiz elbetteki mümkün değil.Mantıklı da olmaz. Önemli bir süreç yürütülmektedir. Biz ne Çin, ne de İran değiliz. Hepsi yanı bașımızda. 212 bin ișletmemizi bir anda kapattık. 20 yaș altındakilerle ilgili zaten okullar tatil. Diğer Tarım ișçileri vs ilgli bir istisna getirildi. Hareketlilik en düșük seviyeye indirildi. Gerek 20 yaș altı gerek 65 yaș üstü istisnalar hariç bu sürece uyuyor.” șeklinde konuștu.

“POLİS TEȘKİLATIMIZDA BİR KAYBIMIZ VAR”

Emniyet teșkilatındaki koronavirüs vakalarıyla ilgili soruya yanıt veren Soylu, “Emniyet güçlerinde hastalığa yakalananlar var ama sürekli son dakika olarak gündemde getirmek istemiyoruz . Bu konuyla ilgili bir sayı gündeme getirdik. Bunlar yüksek sayılar değil. Polis teșkilatımızda bir kaybımız var. Ne geri gönderme merkezlerimizde ne de geçici barınma merkezlerimizde tek bir vaka yok.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir