Karar açıklandı

aşkan Erdoğan Suriye kararını verdi.Ülkemizle birlikte mücadelede eden Suriyeli kardeşlerimiz, rejimi Soçi Mutabakatı sınırlarının ötesine atmak üzere harekete geçtiler. Biz de kendilerine her türlü desteği veriyoruz. İdlib’te sivil yerleşim yerlerini vu*ran hava araçları artık eskisi gibi rahat hareket edemeyeceklerdir.Karada da rejim güçlerini, aynı şekilde belirlediğimiz sınırların ötesine kadar kovalayacağız.
Bu süreçte, Gözlem Noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde, bugünden itibaren, İdlib’le ve Soçi Muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan, rejim güçlerini her yerde vu*ra*ca*ğımızı buradan ilan ediyorum.

“EN KÜÇÜK İHLALİ AFFETMEYECEĞİZ” Türkiye’yi hedef alan herkes, bunun bedelini, sadece sal*dırı alanında değil, her yerde ödeyeceğini bilmelidir. Harekât bölgelerimize yönelik ta*ciz*lere ilişkin karşılık hakkımızı da, gerektiğinde bire 10, bire 50, bire 100 misliyle vereceğimiz, en küçük bir ih*lali dahi affetmeyeceğimiz bir döneme girdik.

“KİM KENDİNİ NE KADAR BÜYÜK GÖRÜRSE GÖRSÜN KİMSE GÜVENDE OLAMAZ”

Şe*hitlerimizin bir tek damla k*nı*nı dahi ter*örist*lerin ve rejimin tüm güçlerine değişmeyiz. İdlib başta olmak üzere Suriye halkının hayatta kalma ve onurunu koruma mücadelesine destek vermek, hem tarihi, hem ahlaki, hem insani sorumluluğumuzdur. Şayet bunun için hesap vermemiz gerekiyorsa, her platformda göğsümüzü gere gere ve her türlü bedeli ödeyerek onu da yaparız.
Mehmetçiklerin kn*ın*ın döküldüğü bir yerde, kendini ne kadar büyük görürse görsün, hiç kimsenin güvende olamayacağını da burada açıkça söylüyorum. Bugün Suriye’de vermekten imtina edeceğimiz mücadeleyi, yarın kendi topraklarımızda yürüteceğimizin bilinciyle, tüm gücümüzü kullanacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir