Kapndık

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Salgın tedbirlerini açıkladı. Artan vaka ve vefat sayıları bizi tedbirleri artırmaya mecbur bırakmıştır. Ramazan Bayramı’nın ardından hayatımızı kolaylaştırmak

için rakamların çok daha aşağı düşmesi şarttır. Avrupa’nın açılma sürecine girdiği dönemde bizim geri kalmamamız için vaka sayılarını 5 binin altına indirmeliyiz. Aksi takdirde her alanda ağır bir faturayla karşı karşıya kalacağız. Özel hastanelerde yoğun bakım ve aşı hizmetlerinden dolayı ücret talep edildiğine dair şikayetler alıyoruz.

Hukuken bu hizmet için hiçbir ücret talep edilemez. Bu taleple karşılaşan vatandaşlarımızı Bakanlığımıza ve SGK’ya bildirirlerse derhal işlemler yapılacaktır. Salgın başladığından beri hizmet veren muhtarlarımızın aşı sürecinin başlayacağını duyuruyorum.

29 NİSAN’DAN 17 MAYIS’A

29 Nisan 2021 saat 19.00’dan başlayıp 17 Mayıs saat 05.00’e kadar tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bakanlık Genelgesi’nde yer alan alanlarda istisna tutulan işyerleri hariç tüm iş yerleri faaliyetlerine son verecek.

ZİNCİR MARKETLER HAFTA SONU KAPANACAK

Yemek servisleri sadece paket servis olarak hizmet verecektir. zincir marketler pazar günü kapalı olacak. Diğer günler hizmet vermeyi sürdürecek. Şehirlerler arası toplu ulaşım kısıtlanacak. Yüzde 50 hizmet verecek. Konaklama hizmetleri artık kısıtlamaya istisna teşkil etmeyecektir. Kamu kurumlarındaki personeller uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecektir.

SINAVLARIN HEPSİ UZAKTAN

Anaokulu, kreş 8 ve 12. sınıflar dahil yüz yüze eğitimlere ara verilmiştir. tüm sınavlar ertelenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir