itiraf ettiLer

FE’TÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Yusuf Bekmezci’nin İzmir 2. A’ğır Ce’za Mahkemesi’nde görülen davasında Zaman k’od adlı bir giz’li tanık FE’TÖ’ye ilişkin birçok itirafta bulundu. Yusuf Bekmezci’nin hakkındaki suç’lam’aları reddetmesi karşısında Mahkemede SEGBİS (Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi) aracılığıyla gizli tanık olarak dinlenen ‘Zaman’ kod adlı kişi Bekmezci’nin, FE’TÖ’nün cemaat ismiyle kurulduğu ilk günden beri Fethullah Gülen’in yanında olduğunu söyledi.
O zamanlar cem’aatin çok güçsüz olduğunu ve toplantılara 6 kişi civarında katılım olduğunu söyleyen giz’li ta’nık ‘Zaman’, “Yusuf Bekmezci bu toplantılardan birinde kendi göğsüne vurarak ‘Kimse yoksa ben varım’ dedi. Kendisi Kazakistan’da FE’TÖ’nün ilk yapısını kuran insandır.


Fethullah Gülen onun için ‘Onu üzen, beni üzmüş sayılır’ ifadesini kullanmıştır. Cemaat içinde kararları Yusuf Bekmezci verirdi” dedi.2003’te yaşanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cihan adlı atın üstünden düşme olayına ilişkin de konuşan Zaman ko’d adlı gi’zli tanık şu ifadelere yer verdi;

“Erdoğan’ın İstanbul’daki evinin karşısındaki bir evde su’ika’st hazırlığı yaptığı sırada korum’alar ay ışığının yansımasıyla kes’kin niş’ancı tüf’eğini fark ettiler, ‘Bu olayı DHKP-C’ye yı’ktılar.

Hablemitoğlu su’ikas’tını da cemaat yaptı. Erdoğan’ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli il’açlar verdiler. Amaçları Erdoğan’ı attan düşürüp boy’nunun kır’ılma’sıydı. Erdoğan için sır’alı ze’hir kullandıklarını da biliyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir