İsteğe bak

Geçtiğimiz günlerde Suudi Jetleri girit adasına inmiş Yunanistan ile ortak t’atbikat yapılacağı dile getirilmişti meğer Suudi Arabistan Türkiye’nin en önemli s’ilahını almak istemiş Son olarak Suudi Arabistan medyasında Riyad’ın Türkiye’den insansız hava araçları istediğine dair haberler yer almaya başladı. Suud medyası, Riyad’ın Türkiye’den s’ilahlı ve s’ilahsız insansız hava araçları istediğini ve Katar’da iki ülke heyetleri arasında bu yönde bir görüşme gerçekleştirildiğini yazdı.

BAŞKAN ERDOĞAN BUGÜN HABERİ DOĞRULADI

Suud medyası, Riyad’ın Türkiye’den s’ilahlı ve s’ilahsız insansız hava araçları istediğini ve Katar’da iki ülke heyetleri arasında bu yönde bir görüşme gerçekleştirildiğini yazdı.

Ülke medyası, A’BDnin Suudi Arabistan’a verdiği s’ilahların Libya, Yemen gibi üçüncü ülkelerde kullanılmasını yasakladığını ve bu durumun Riyad için c’iddi sorun teşkil ettiğini kaydetti.

Suudi Arabistan’ın da bu konuda Körfez’de Katar ile iyi ilişkiler kurmaya başlamasından sonra Türkiye için Katar’dan s’ilah satışları için nabız yoklaması yapmasını istedi

BAŞKAN ERDOĞN S. ARABİSTAN’IN S’İHA TALEBİNİ DOĞRULADI

Başkan Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda Suudi Arabistan ve Mısır konuşarı hakkında da konuştu Suudi Arabistan’ın da burada Yunanistan’la bir ortak t’atbikat olayı söz konusu. Ama bir diğer taraftan da S. Arabistan’ın Türkiye’den S’iha talebi var.

Kimin eli kimin cebinde, belli değil. Ben bölgede Türkiyesiz bir sürecin bu sularda ısınmaya fırsat vermez. Türkiye orada karar verici konumundadır. Temennim odur ki ısınmadan ılıman bir şekilde bu süreci geçmiş olalım dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir