Geri verdi

Şe’hit babasına yazdıkları c’ezayı, kendileri ödedi. Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde, yol kontrolü yapan J’andarma A’stsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla, otomobil sürücüsü Abdurrahman Ö.Şe’hit babasına yazdıkları c’ezayı, kendileri ödedi.

Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde, yol kontrolü yapan J’andarma A’stsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla, otomobil sürücüsü Abdurrahman Ö.’ye eksik evrak nedeniyle kestikleri 235 lira c’ezayı, sürücünün ş’ehit babası olduğunu öğrenince kendileri ödedi.

Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde trafik uygulaması yapan j’andarma, durdurdukları bir otomobilin sürücüsünden ehliyet ve ruhsat sordu. Ayrıca belgelesi istedi. Sürücü Abdurrahman Ö.’nün verdiği evraklarda eksik olduğunu görünce de 235 TL ce’za kesti.

J’andarma A’stsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla, c’eza makbuzunu verdikleri sürücünün ş’ehit babası olduğunu öğrendi. ELİNİ ÖPÜP C’EZAYI ÖDEDİLER Bunun üzerine Marmara ve Yayla, Abdurrahman Ö.’nün elini öpüp ba’şsağlığı diledikten sonra makbuzu geri aldı. İkili, 235 TL c’ezayı kendileri ödedi. Abdurrahman Ö.,

Türkiye Harp Malulü Gaziler Ş’ehit Dul Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya ulaşarak, yaşananı anlattı. Başkan Kumartaşlı da Dazkırı Kaymakam Vekili Mesut Coşkun’a bilgi verdi. Kaymakam Vekili Coşkun, İlçe Ja’ndarma Karakol Komutanlığı’nı arayarak teşekkür ettikten sonra As’tsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla’ya teşekkür belgesi ile plaket verdi.

İsmail Kumartaşlı da birer plaket ve teşekkür belgesi sunarak, Konuyu İlçe Ja’ndarma Komutanlığı’na bildirdik. Görevli personel aralarında para toplayıp, c’ezaya ortak olmak istemiş. Ancak ce’zayı ödeyen iki a’skerimiz bunu kabul etmemiş. Şe’hit yakınları ve gaziler olarak desteklerinden ve hoşgörülerinden dolayı teşekkür ediyoruz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir