Gece yarısi

AKINCI PT-2 bir kritik eşiği daha geçti! Başarıyla tamamlandı
Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde BAYKAR firması Tarafından yerli ve milli imkanlarla tasarlanan AKINCI PT-2, Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testi’ni başarı ile tamamladı.
BAYKAR friması Tarafından yerli ve milli imkanlarla tasarlanan AKINCI TİHA’nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) ikinci prototipi Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testi’ni başarı ile tamamladı.

Firmanın sosyal medya hesabından uygulanan Açıklamada testin başarı ile tamamlandığı bildirildi. Hem de TİHA’nın birkaç pas denemesi de gerçekleştirdiğinin bilgi kapasitesi paylaşıldı.

Yaklaşık 2 saat havada kalan prototip, test ardından daha Önceden planlandığı üzere pisti birkaç defa pas atlattıktan sonra iniş yaptı. Platformun piste inip çok kısa bir uzaklık kattetikten sonra yine havalanacağı tarzda (touch and go) pas geçişini Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar Önceden ifade etti. AKINCI, bir Önceki deneme uçuşunda da bir pas denemesini sistemli olarak gerçekleştirmişti.

BAYKAR’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Açıklamada, “Bayraktar AKINCI TİHA’nın uçuş testleri sürüyor. Bayraktar AKINCI PT-2, bugün bir Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testi’ni daha başarı ile tamamladı” denildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir