Fiyatı belli

Korona Aşısının Fiyatı Resmen Açıklandı!Tarih Verdiler..
Moderna koronavirüs aşısının fiyatı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı çalışmalarına ilk başlayan şirketlerden olan ve şimdiye kadar piyasada hiç bir ilacı olmamasına karşın ABD hükumetinden 1 milyar dolara yakın maddi destek alan Moderna, geçtiğimiz haftalarda üçüncü faz testlere başladığını duyurmuştu.

Şirketin eylül ayına kadar tamamlamayı planladığı üçüncü faz testlere 30 bin kişi katılacak. Moderna’nın üreteceği aşının fiyatının ne olacağı ise uzun süredir merak ediliyordu.

Geçtiğimiz hafta İngiliz Financial Times, adını açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberinde, aşının bir dozunun 50-60 dolar olabileceğini yazmıştı. Ancak şirketten gelen açıklama bu fiyatın…

Ancak şirketten gelen açıklama bu fiyatın daha düşük olacağına işaret ediyor. Moderna CEO’su Stephane Bancel, düşük hacimli anlaşmalarda bir doz aşı fiyatının 32-37 dolar arasında olacağını söyledi.

Bancel, yüksek hacimli siparişlerde ise fiyatın daha da düşebileceğini kaydetti. Öte yandan; ABD hükumeti, Pfizer ve Alman BioNTech tarafından geliştirilen diğer aşı için 39 dolar üzerinden anlaşma yapmıştı.

Moderna koronavirüs aşısının fiyatı Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı çalışmalarında insanlı üçüncü faza geçen ve bu çalışmaları eylül ayına kadar tamamlamayı planlayan Moderna, üreteceği aşının fiyat aralığını açıkladı. Moderna CEO’su Stephane Bancel, bir doz aşı fiyatının 32-37 dolar arasında olacağını söyledi. Geçtiğimiz hafta basına yansıyan haberlerde fiyat aralığının 50-60 dolar aralığında olacağı belirtilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir