Evlenmedi?

Mhp’nin başbuğ Alparslan Türkeş’ten sonra gelmiş geçmiş en önemli ismi olan 20 yıla yakın bir süredir Mhp’yi yöneten Devlet Bahçeli’nin neden hiç evlenmediğini hiç düşündünüz mü? Evet gündeme dair bilgilerden birisi de MHP lideri Devlet Bahçeli’nin neden evlenmediğiydi.

Bahçeli hiç evlilik yapmadı mı ü’lkücü mazisinde neler var, Bahçeli’nin merak edilen hayatı: 1948 yılında Osmaniye’de doğan Bahçeli, Türkmen kökenlidir. Babası Salih Bahçeli, Osmaniye’nin tanınmış çiftçi ve tüccarlarındandı.

BAKIN NEDEN HİÇ EVLENMEDİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli aslen Osmaniyeli Peki Devlet Bahçeli hiç evlendi mi ülkücü mazisinde neler var? Ve Devlet Bahçeli’nin merak edilen o hayatı Türkmen ailesine mensup olan Fettahoğulları olarak bilinen geniş ve köklü bir aileden gelen Bahçeli, ailenin 4 çocuğundan biriydi. Babasının ilk evliliğinden olan 2 kardeşi vardır.

Hiç evlenmeyen Devlet Bahçeli, kendisi gibi hiç evlilik yapmayan kız kardeşi Serpil Bahçeli ile birlikte oturuyor. Bahçeli neden evlenmemiş Bahçeli hakkında yazılan bir kitapta niçin evlenmediği sorulunca şunları aktarmıştır

BAHÇELİ ŞUNLARI SÖYLEMİŞ
“Bu bir kader meselesidir, üzerinde tartışma da yapılmaz, keşke demek de olmaz. Pişmanlık demeyelim ama aile kurulsaydı olurdu. Bahçeli’nin bir kaç kez evlenmeye niyet ettiği ancak bunun kısmet olmadığı söyleniyor. İlk evlilik teşebbüsü 1987 yılında olmuş Annesi beğendiği kızı istemeye gidemeden vefat edince Bahçeli bu mevzuyu rafa kaldırmış.

Sonrasında bir kaç kez daha gündeme gelmiş ancak bir türlü kısmet olmamış. Devlet Bahçeli’de bekar kalmaya karar vermiş vede Vatanaı ve milleti için evlenmemeyi tercih etmiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir