Devyasak

Koronavirüs salgınıyla mücadele eden Türkiye geçen hafta Bakan Kurulunun aldığı yeni kararlarla nispeten gevşemeye başlamıştı.

Cumartesi sokağa çıkma yasağı birçok ilimizde kaldırılmış vatandaşlarımız birçok ilimizde bugün sokakları doldurmuştu. Sağlık Bakanlığının açıkladığı son veriler üzerine acil durum uyarısı yapıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyesi ile birçok ilimizde yasaklar tekrar başlatılırken bazı illerimizde tam kapanma kararları alındı. Son günlerde corona virüsü vaka sayılarında artış yaşanırken, bazı illerde karantina kararları alınıyor. Corona önlemleri kapsamında yarın market, bakkal, fırın kasap gibi tüm istisnalar ortadan kaldırılarak tam kapanmalı sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

AKSARAY YARIN TAM KAPANACAK Şubat ayının başlarında İngiltere’den gelen mutasyonlu virüsün görüldüğü 6 il arasında yer alan ve vaka sayısının artış göstermesi sonucu kırmızı kategoriye taşınan Aksaray’da Pazar günü bakkal, market, fırın, kuru yemişçi, kasap gibi tüm istisnalar ortadan kaldırılarak tam kapanmalı sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

“2. GÜNCELLEMEYE KADAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDECEK” İstisnaları ortadan kaldırdıklarını ve vatandaşa gerekli duyuruyu yaptıklarını belirten Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, şunları söyledi:

* Pazar günü tamamen sokağa çıkma yasağı hıfzıssıhha kararı aldık biliyorsunuz. İstisnaları da kaldırdık. Şimdiden de vatandaşlarımıza duyurduk. Herkes tedbirlerini ona göre alıyor. * Aksaray’da ikinci güncellemeye kadar Pazar günleri sokağa çıkma yasağı devam edecektir. Ama bütün istisnaları da ortadan kaldırmış olduk.

Bakın bu sınırlamalarda bizim 45 bin çocuğumuz okula gidemiyor. 40 bine yakın çocuğumuz okula gitti 45 bine yakın gidemiyor.

İnsanlar iş yerlerini açamıyorlar, pastaneler, kahvehaneler, lokantalar açık değil. Bundan dolayı insanlar rızklarını evlerine alıp zevkle, keyifle, umutla götüremiyorlar. * Onun için burada kendimizden çok bu insanları düşünerek üzerimize düşen vazifeleri yerine getirirsek hiçbir problem kalmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir