Destek

Ev ve Araba Almak İsteyenlere Müjde: Konut Hesabı Desteği … Ayrıntılar Haberin Devamındadır

Emlak alanında devlet tarafından sağlanan en önemli desteklerden bir tanesi konut hesabı. Konut hesabı ile vatandaşlar önemli miktarda devlet yardımından faydalanabilecek olan vatandaşların bu yardımı ne kadar sürede kaç TL olarak alabileceklerini aktarıyoruz. İşte devletin ev alacak olan vatandaşlara sunduğu o yardımlar.

Ev almak için planlama yapacak olan vatandaşlar bankalardan konut hesabı açacaklar. Bu konut hesabında yılla belli bir oranda para biriktirecek olan vatandaşlar birikimlerine göre yardım ödemesi alacaklar.
Vatandaşlar konut hesabına aylık veya belirlenen periyotlarla ödeme yapacaklar. Ödemeler düzenli olacak ve bu birikim yapılan hesaptan para kullanılamayacak.

Yılda sadece belli bir tutarda para kullanabilecek olan vatandaşlar en az 3 yıl birikim yaparlarsa desteğin sahibi olacaklar. Devletten daha yüksek destek almak için ise 60 ay yani 5 yıla kadar birikim yapılabilir.

BİRİKİM VE DESTEK ÖDEMESİ TUTARLARI Konut hesabında 36 ay ile 47 ay arasında birikim yapanlar yüzde 15 oranında 24 bin TL’ye kadar karşılıksız destek alabilirler. Eğer birikim süreci 48 ile 59 ay arasında olursa alınacak destek oranı 18 olur ve 26 bin TL’ye kadar karşılıksız destek alınabilir. 60 ve daha uzun süre birikim yapanlara yapılan destek ödeneği ise yüzde 20 seviyesinde. Bu birikim sürecinde ise 28 bin TL’yi aşan bir rakamda destek alınabilir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Konut hesabı bulunan herhangi bir bankadan, hesap açtırabilirsiniz. Burada ödeme planınızı belirleyerek birikim yaparak destek sahibi olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir