Çakıcıya şok

SON DAKİKA: AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldı

Son dakika haberi: AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ifadeleri nedeniyle Alaattin Çakıcı ile ilgili savcılık soruşturması başlatıldığı bilgisini aldığını söyledi.

Alaattin Çakıcı hakkında flaş gelişme
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit ve hakarette bulunan Alaattin Çakıcı hakkında savcılık soruşturma başlattı. Açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi. Turan, “Savcılık gerekli soruşturmayı başlattı. İlgililerden edindiğim bilgi budur” dedi.

“HUKUK ÇERÇEVESİNDE GEREĞİ YAPILMAKTADIR”
“Hakaret, tehdit, kötü söz kimden gelirse kime karşı yapılırsa bu yanlıştır doğru değildir” diyen Turan, “Hukuk çerçevesinde gereği yapılmalıdır. Hukuk AK Parti’nin değişmez ilkesidir, ilkesel duruşumuz budur. Kişilere bağlı hakaret tehdit olmaması gerekir” ifadelerini kullandı

Çakıcı ne demişti?

Çakıcı, iki gün önce partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında hükümete yönelik olarak “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” diyen Kılıçdaroğlu’na ‘tepki’ göstermişti.

Çakıcı, kişisel Twitter hesabında yaptığı açıklamasında Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın”, “Kazığa oturturum” gibi tehdit içerikli ifadeler kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir