S-igara içenlere haber

S-igara içenlerin korktuğu başına geldi. Koronavirüs salgını sebebiyle alınan s’igara y’asağı çığ büyüyerek devam ediyor. Bundan sonra içene büyük c’eza var.

Corona vi’rüsüyle mücadelede önemli bir karar daha alındı. Son günlerde artan vakaların ardından sokakta s’igara içmek yasaklanmıştı. Y’asak kararı 81 ilimize yayılacak gibi.

K’oronavirüsle mücadele kapsamında açık havada s’igara içmek ilk olara Giresun’da y’asaklanmıştı. Bugün bir ilimizden daha y’asak haberi gelirken yasağın 81 ilimizde uygulanmaya başlanacağı iddia edildi.

Bir ilde daha yürürken s’igara içmek y’asaklandı! C’orona virüsü s’algını tedbirleri kapsamında Giresun’un ardından Erzincan’da da s’igarayla ilgili yeni y’asak kararı alındı. Erzincan Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Mehmet Makas başkanlığında toplandı. C’orona v’irüsüyle mücadele kapsamında alınan tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda yeni önlemler masaya yatırıldı.

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: * İlimiz genelinde tüm park, bahçe ve pazar yerlerinde ayrıca Ordu Caddesi üzeri Eski Mit Kavşağı ile 13 Şubat Caddesi Devlet Hastanesi Kavşağı arası ve Halitpaşa Caddesi üzeri SGK Kavşağı’ndan, Fevzipaşa Caddesi üzeri Eski Terminal Kavşağı’na kadar maske kullanımını ihlal ederek/maskeyi aşağı indirerek, yürüyüş esnasında s’igara içmenin y’asaklanmasına, belirtilen sınırlamalara uymayan vatandaşlara

Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para c’ezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.

Giresun Valiliği, c’orona v’irüsüyle mücadelede önemli bir karar almıştı. Son günlerde artan vakaların ardından sokakta si’gara içmek y’asaklanmıştı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada “İlimiz genelinde cadde, sokak, park ve bunun gibi kamuya açık alanlarda maske kullanımını ihlal ederek bulaş riski oluşturduğundan yürüyüş esnasında s’igara içmenin y’asaklanmasına karar verilmiştir” denilmişti.


Giresun Valiliği, corona v’irüsüyle mücadelede önemli bir karar almıştı. Son günlerde artan vakaların ardından sokakta s’igara içmek y’asaklanmıştı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada “İlimiz genelinde cadde, sokak, park ve bunun gibi kamuya açık alanlarda maske kullanımını ihlal ederek bulaş riski oluşturduğundan yürüyüş esnasında si’gara içmenin y’asaklanmasına karar verilmiştir” denilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir